Kezdőlap Translation Fordítás Übersetzungen Trados technológia
EXPERTISE AND CUTTING-EDGE TECHNOLOGY
hu en de

TMLAB

TMLAB FORDÍTÁSMENEDZSMENT RENDSZER

Állás

Fordítási projektvezetőt keresünk

A TECH-LINGUA Bt. teljesen független nyelvi szolgáltatóként és nyelvtechnológiai szoftverforgalmazóként működik a magyarországi és a nemzetközi piacon. A cég fő tevékenységi körébe a szoftverforgalmazás, tréning, fordítás és nyelvtechnológiai tanácsadás tartozik.

Cégünk az SDL Trados Technologies kizárólagos, hivatalos magyarországi partnere és viszonteladója, továbbá hivatalos SDL tréningközpontként és SDL LSP partnerként működik.

Fordítóirodaként többek között olyan neves vállalatok fordítási feladatit látjuk el, mint Adient, Baumit, BMW,  CG CarGarantie, Coloplast, Decathlon, Honeywell, Jabil, KÉSZ Csoport, MAN Truck & Bus, Monsanto, Nanushka, Nikon Metrology, OMAX, OTIS, Rapcity, Salvagnini stb.

Dinamikusan fejlődő fordítóirodai üzletágunk németországi partnereinkhez keresünk felsőfokú német nyelvtudással rendelkező fordítási projektvezetőt.

Feladatok:

  • a hozzárendelt külföldi és belföldi megrendelőkkel való kapcsolattartás
  • a beérkező megrendelések teljes körű koordinálása (árajánlatadás, megrendelések fogadása, feldolgozása, előkészítése, kiadása fordításra, ellenőrzése stb.)
  • megrendelések nyilvántartása saját fordítási menedzsment rendszerünkben
  • kapcsolattartás az alvállalkozó fordítókkal
  • kiadványszerkesztési munkák koordinálása, ellenőrzése
  • a fordítások formai és nyelvi ellenőrzése
  • a fordítási erőforrások karbantartása
  • kisebb, sürgős fordítási munkák végzése német nyelvről

Elvárások:

  • szakirányú, felsőfokú végzettség
  • német nyelv felsőfokú ismerete
  • kiváló kommunikációs készség magyar nyelven
  • fordítástámogató eszközök ismerete
  • Microsoft Office alkalmazások (Word, Excel, PowerPoint) magabiztos ismerete
  • nyitottság és készség további nyelvtechnológiai szoftverek megismerésére, alapos használatának megtanulására

Előnyök:

  • angol és/vagy más idegen nyelv kommunikációs szintű ismerete
  • SDL Trados fordítástámogató eszköz ismerete
  • InDesign és/vagy Quark kiadványszerkesztő programok ismerete
  • fordítói végzettség
  • fordítói tapasztalat
  • fordítási vagy más jellegű projektmenedzsmentben szerzett tapasztalat

Amit kínálunk:

  • akár azonnali munkakezdés
  • proaktív és lelkes hazai és nemzetközi csapat
  • versenyképes bérezés
  • komoly szakmai fejlődési lehetőségek
  • változatos munkakör

Munkaviszony jellege: főállású alkalmazott

Munkavégzés helyszíne: Székesfehérvár

Küldje el e-mailben magyar és német nyelvű önéletrajzát és motivációs levelét a szekeres.csaba@tech-lingua.hu címre.